News

ארז בוגנים, משנה למנכ”ל וסגן נשיא לשיווק ופיתוח עסקי בקבוצת סינאל,בכתבה ב”אנשים ומחשבים” על הטמעת מערכת לניהול כוח אדם ומסופי נוכחות ביומטריים בבית ההשקעות פסגות.

סינאל,המספקת פתרונות תוכנה משולבי חומרה לניהול המשאב האנושי בארגון, הטמיעה בהצלחה פתרון אינטגרטיבי הכולל מערכת לניהול המשאב האנושי ומסופי נוכחות ביומטריים בבית ההשקעות פסגות. פרויקט ההטמעה נמשך כשבעה חודשים והסתיים באפריל 2018. מערכת Harmony לניהול המשאב האנושי של סינאל מאפשרת למנהלי בית ההשקעות בכל הדרגים בארגון לנהל בכוחות עצמם את כל פעילויות העובדים והמבקרים בארגון באמצעות כלי עבודה נוחים וידידותיים, באופן מקוון, מכל מקום ובכל עת.

לאופטימיזציה ולניטור של אנרגיה סולארית. פרויקט ההטמעה, שנמשך כחמישה חודשים, הסתיים במרץ 2018. מערכת Harmony לניהול המשאב האנושי של סינאל שהותקנה בסולאראדג’ כוללת תוכנת שכר, תוכנת ניהול נוכחות, מודול משאבי אנוש וטופסי 101 דיגיטליים.

לפי מדגם של “סינאל”, 66 אחוזים מהמנהלים אמרו שהם מעסיקים עובדים בגילאי 45 ומעלה, גם לאחר גיל הפרישה. “מסה של ארגונים מאמצים מדיניות מתקדמת”, אומר ארז בוגנים, משנה למנכ”ל החברה

הדעה הרווחת בישראל היא שבני 45 ומעלה שאיבדו את מקום עבודתם לא יכולים למצוא עבודה כיוון ששוק העבודה לא מחייך לבני גילאים אלו. אולם, חברת ההייטק הישראלית סינאל, שעוסקת בפיתוח פתרונות תוכנה לניהול העובד בארגון פרסמה את סקר SYNDEX,
הבוחן מגמות תעסוקה לאומיות שגילה את ההיפך: 66 אחוזים ממנהלי החברות שהשתתפו בסקר הודיעו שהם ממשיכים להעסיק עובדים בגילאי 45 ומעלה.

בוגר אוניברסיטת חיפה מסלול כלכלה וחשבונאות ונושא תואר רואה חשבון מטעם מועצת רואה החשבון בישראל משנת 1995

מרצה משנת 1999 בתחום החשבונאות, חשבי שכר בכירים וייעוץ מס

ליאת תבל

| Monday 04, 2018

עו”ד ליאת תבל, בוגרת הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב, הוסמכה על ידי לשכת עו”ד בשנת 2000, ועוסקת בתחום יחסי העבודה והביטוח הפנסיוני מזה 18 שנים.

רענן קריב

| Thursday 31, 2018

עו”ד רענן קריב הינו מגשר מוסמך, ומתמחה בדיני עבודה, כולל משפט העבודה האישי והקיבוצי.

עו”ד קריב הוא בעל ניסיון עשיר בהופעה בפני בתי דין לעבודה  לערכאותיהם השונות ובפני בית המשפט העליון, ומתמחה במיוחד בפנסיה, בהתארגנות עובדים ובסכסוכי עבודה על כל היבטיהם.

אהרון ויזל

| Thursday 31, 2018

חשב שכר בכיר, יועץ מס, מומחה למיסוי שכר ודיני עבודה.

 מכשיר ומלמד בעלי תפקיד רבים בתחום השכר.

ארז בוגנים, משנה למנכ”ל וסגן נשיא לשיווק ופיתוח עסקי בקבוצת סינאל,בכתבה ב”אנשים ומחשבים” על הטמעת מערכת לניהול כוח אדם ושעוני נוכחות ביומטריים בסולאראדג’.

חברת סינאל מלל פייוויי, כחברה מובילה בארץ ובעולם בתחום מתן פתרונות משולבי חומרה ותוכנה לניהול פעילות העובד בארגון, תומכת בקידום הספורט, החינוך והנוער בישראל מזה שנים, באמצעות תרומה לקבוצות ספורט בענפים שונים.
השנה פרשה סינאל את חסותה על ה”פועל כרמיאל כדורגל חופים” במסגרת הליגה לשנת 2018. במסגרת החסות מדי הקבוצה מותגו עם לוגו סינאל ותהיה חשיפה במגרש במהלך הליגה.

ארז בוגנים, משנה למנכ”ל סינאל בכתבה בלעדית לאתר The Marker.

מספר שעות העבודה של גרמניה הוא הנמוך במדינות המפותחות. הדבר לא מנע מגרמניה לשבור שיאי שגשוג.

ב–1 באפריל נכנס לתוקף צו הרחבה המקצר את שבוע העבודה לעובדים במשרה מלאה במשק מ-43 שעות שבועיות ל-42. המהלך החדש הוא הזדמנות לבחון את הקשר בין מספר שעות העבודה במשק לבין רמות השגשוג והחוסן הכלכלי והחברתי לטווח ארוך.

סינאל מלל פייוויי השלימה לאחרונה פרויקט הטמעת מערכת ניהול נוכחות בשם “הרמוני”, בחברת מצברי שנפ, יצרנית המצברים הגדולה בישראל.
חברת שנפ שהינה לקוח ותיק של סינאל, בחרה להתקדם ולשדרג את התוכנה הקיימת שלה בטכנולוגיה המתקדמת והחדשה של סינאל.
במסגרת הפרויקט בוצע מעבר לתוכנה מתקדמת מבוססת בסיס נתונים של MS-SQL ואפיון בהתאם להסכמי עבודה ועיבוד נוכחות.

מטרת שיתוף הפעולה האסטרטגי שחתמה סינאל  מלל פייוויי עם התאחדות התעשיינים בישראל היא הקניית ידע מקצועי ואקדמי בתחום כוח האדם באמצעות הצגת מכלול הפתרונות הטכנולוגיים החדשניים אותם מפתחת חברת סינאל בתחום ניהול פעילות העובד בארגון.